Ta reda på kön?
Vi kollade förra gången och kommer att göra det nu med. När jag läser tråden här så får jag en kul känsla av retro liksom.
Förra tog vi en första titt på när han var typ 1 cm, så fort det var givande så kollade vi könet och det kändes bra på alla sätt. När han sedan kom ut så var det ju ändå en total upplevelse.
Med all den teknik och kunskap vi har så ser jag det som en naturlig sak att leva med tekniken, inte att drömma "det gamla naturliga sättet att få veta kön".
Jag menar inte att vara elak på något vis, alla gör som de vill och detta är ju en viktig sak att göra som det känns rätt.
Så vad ger man för råd till TS? Inte tror jag en sekund på att det är lyckat att din fru får veta innan men inte du iaf.
Ni får väl helt enkelt göra detta på det gamla hederliga sättet, prata tills ni är överens. Men jag tror absolut på att ni måste finna en lösning och inte två.
Är det någon som vet vad 3D kostar? Och 4D?