Känns som det är dags att tala om det nu, det har gått så länge nu: jag ska äntligen bli faster...i mars/april
Och ska även bli låtsatsfaster, sambons syster ska få sitt tredje i mars. Då blir det mycket rännande här, hinna snusa på båda.
Har även bestämt mig för att börja jobba 1:a februari
Känns inge skoj, skulle utan problem kunna vara hemma ett år till. Det västa är att det inte finns några förskoleplatser här i området. Det blir endera dagmamma eller en tillfällig avdelning och sedan in på förskolan till hösten. Känns drygt med två inskolningar. Och ingen av dagmammorna känns lockande.
Lisa: gjorde du några fynd på stan?
Hittade äntligen fodrade vantar till Lucas....i Bjästa (av alla ställen)
Var även på Bjästaboden och köpte lite tyg. Tycker det är tråkigt att man måste åka ända dit för att hitta tyg. Hoppas det öppnar en tygbutik i nya Gallerian i Arnäs.