123ABC skrev 2009-02-11 22:26:43 följande:
Okej, ja det är jobbigt dom veckorna jag har dom när jag går i skolan så är dom på dagis till 16 sen är det bara hem och laga middag och lägga dom känns det som.. Jag pluggar till undersköterska och mentalskötare och är färdig i mars. Vart i Landskrona bor ni? Jag har också bott där, hade min första egna lägenhet där på Suellsgatan!
Jag bor vid wrangelska parken mot centrum hållet
Bor jättefint faktiskt!
Jag försöker att inte ha mina mycket på dagis. De går oftast 2-3 halvdagar och 2-3 heldagar på en vecka. Jag vill inte att dagis ska vara detas primära ställe de får uppfostran, värderingar och normer från. Är lite löjlig med det
Jag har pluggat till undersköterska på komvux innan åxå! Det var intressant men lite underkurs när man tidigare arbetat inom det! Ingen utmaning lixom!
Jobbat som assistent, uska i 6 år innan jag sökte högskola.