• Måns mamma

    När kan man börja med nan1 och minifom

    Hej

    När kan man börja använda nan1? på förpackningen står det bara dosering from 2 veckors ålder, min dotter är bara 4 dagar gammal! och när kan man börja använda minifom?

  • Svar på tråden När kan man börja med nan1 och minifom
  • Nervis

    ang. minifom kan du använda det från första början, iaf sa en annan förälder det till mig som gett sin redan på BB!

    Det där med nan1 har jag ingen aning om

  • suzolina

    vi gav nan redan på bb

  • malinda1970

    Nan1 började vi ge våran lillkille efter tre veckor...Tror att du kan börja ge direkt från födseln....

  • Feline

    På BB gav de Julia Nan1 redan första dygnet hon levde så det borde inte vara någon fara för din lilla dotter, och sedan levde hon på det varje dag ända tills vi bytte till Nan2.

    Minifom tror jag inte heller har någon tidigast-restriktion men det vet jag inte säkert. Är du säker på att du behöver Minifom? ...annars kan du ju ge Nan1en chans att räcka som det är, ifall du är orolig att det är för tidigt.

Svar på tråden När kan man börja med nan1 och minifom