Min dotter har klädångest, ovanligt?
Min älskade lilla dotter mår väldigt dåligt när hon ska klä på sig, hon kan inte ha vilka byxor som helst. Hon hatar trosor så mycket att hon ej haft några det senaste halvåret. Strumporna är katastrof, det tar mellan 30 minuter och 2 timmar för henne att klä på sig varje morgon. Jag ser verkligen att hon blir kallsvettig och får ångest.
Vi har provat allt.....känns det som, känner mig så maktlös. Eftersom jag inte har någon lösning längre så har jag kontaktat BVC som i sin tur ska kontakta BUP.
Detta har också blivit så mycket värre de sista 3 veckorna, tom dagis har fått bära henne bort från gymnastiksalen då hon inte klarar av att klä på sig igen efter gymnastiken. Hon börjar tom bli aggresiv ....för tre veckor sen började vi att renovera lite hemma inför en flytt, kan det vara så att hon blir mer stressad av det tro?
Är vi ensamma om detta?
Hon har även börjat få ångest när vi är ute och handlar, hon är orolig att något syskon ska försvinna.
Kan det varanågot vi föräldrar gjort? jag lider av att se henne såhär . Min lilla lilla flicka.....