Jag och sonen på Hammarbymatch på söderstadion...var och när?? Hjälp en novis!
Ok, sonen 3,5 år är Hammarbyare och vill gärna gå på en riktigt fotbollsmatch. Klar att han ska få! Tänkte att jag, sonen och hans 6-åriga storasyster ska komma iväg på ngn match men jag har inte varit på så många idrottsevenemang och inser nu när jag ska boka biljetter till en match på söderstadion att jag är ute på lite hal is! (märkts inte att jag är uppvuxen söder om stan med miljoner Hammarbyare :) )
Kanske ngn här kan hjälpa mig med:
1) Vilken match kan vara lämplig och kul för en liten 3-4-åring (derby är ju uteslutet men vill ju ändå att det ska bli lite action både på läktarna och på planen)
2 ) Var tror ni det blir roligast för sonen att sitta på Söderstadion (dvs vilken sektion ska jag boka på)T tänkte att E eller D kanske blir kul eftersom det verkar vara framför klacken eller sitter bara supportrar från det andra laget där? G och H- är det bra eller är det bäst att sitta på en långsida?
3) Annat jag bör tänka på som gör sonens upplevelse så bra som möjligt?