Gekås vol 11
Shoppingtokig skrev 2009-08-14 22:08:02 följande:
Jag letade också efter ytterplagg i stl 68 el ev 74 då jag var där i juli (då vinterkläder redan fanns framme) men det fanns ingenting i de små storlekarna då. I storlek 74/80 fanns det softshelljacka men det var allt. Någon som vet om det finns ytterkläder i stl 68 eller 74 nu? Min dotter är 5,5 mån & har stl 62 nu, kommer väl bli 68 till hösten och 74 senare på vintern kan jag tänka mig.overaller o 2 delade fanns med.. en overall jag kollade på kostade 169 tror jag.. ganska fin, men lite för bebis för min tjej nu tyckte jag, hade det varit förra vintern så hade jag köpt den =) fanns nån mjuk typ tunnare chinelle overall med upp till 86.. pris minns jag inte, inte mycket iaf! (typ 149 eller 129)
fanns jättefina overaller o 2 delade nu med, även åt större..
o softshelloverall!! tyvärr väääldigt stora i stl, så en 86-92 som min tjej ska kunna ha nu, kunde min 3-åring ha! han har 98-104 eg..
o regnkläder, både fodrade o ofodrade.. i lite olika tjocklekar.. =)
så en hel del yttekläder finns nu =)
dock sååå mycket folk i ons när jag va där.. alla köper innan skolan början nu ju.. tror det blir mindre sen efter skolstart..