• JsN

    Raffset

    Stay-ups ska INTE fästas i strumpeband *ler* De sitter upp mha silikonranden. Till strumpeband använder man strumpor!

  • JsN

    JAg förstår precis vad du menar! Men om du försöker göra vad du skriver i ditt första inlägg så går inte det eftersom STAY-UPs INTE SKA och KAN fästas i strumpeband! Till strumpeband ha man strumpor som är MJUKA i överkant!

    JAg ber om ursäkt för att jag försöker hjälpa dig!

    (JAg ska f-n) aldrig mer svara på ett anonymt inlägg!!!!)

  • JsN

    JAg är inte ett endaste dugg ironisk i mitt inlägg! Jag svara på hennes fråga varför det inte går och får till svar: "Men åhhhhhh" Då blir jag lack!

  • JsN

    Du säger att du inte klarar att fästa stay-upsen i strumpebandet.

    Strumpebandshållaren brukar man knäppa som en BH

    Om du har strumpor som du ska fästa i hållaren så sätter du ovankanten på strumpan mellan "kulan" och öglan i hållaren. För in kulan i öglan där den är som störst och för nedåt till läget där den inte kan åka ut.

    Strumpan fästs i hållaren efter att både strumpan och hållaren har satts på kroppen. Trosor bäres utanpå strumpebandet.

Svar på tråden Raffset