Är bröd som man bakar själv faktiskt 9 ggr billigare än köpt? :-)
det funkar inte på mig hällre, det blir inte gott!! Men jag testar en gång iblant, och om jag får till et gott bröd ska nog jag börja baka lite...fast jättebilligt är det inte...et bröd vi köper går på ca. 18kr......2 gånger billigare blir 9 kr.......4 gånger billigare än 18 blir el 4.50..om jag räknar rätt....billigare än så tvivlar jag på att det blir.....och då räknar jag bara en påse mjöl och resten som ska i....ugnen vet jag inte kostnaden på....