• morriis

    skäms för min förlovningsring

    Har nog en liknande ring som dig. Och jag totalt ÄLSKAR den. Det är min man som har gett mig den, om det så skulle vara upplockad från marken i en svinstia eller om den kostat 50.000 så tycker jag om den lika mycket.

    Sen är jag inte heller mycket för skrål, prål, pryttlar med bling och glim och totalt hutlösa summor och fula mönster


    The Kelly Family - An Angel

  • morriis

    En sak jag reagerar på är att du skriver att omgivningen spelar så mycket roll. Är det du eller dom som har ringen? Vill du ha en dyr prålig ring för att kunna sätta handen bredvid dina vänninors och glänsa ikapp? Och så tycker jag det var fruktansvärt respektlöst och dåligt av din mamma att erbjuda sig sin för att din inte skulle duga.

    Du har väl egna val, egna tankar och måste väl inte följa alla andras?
    Du kommer inte bli lycklig av att försöka göra alla andra till lags hela tiden, det kommer bara bryta ner dig till slut..


    The Kelly Family - An Angel

Svar på tråden skäms för min förlovningsring