• Lovely L

    Göra egen bok med text och bilder

    Hej!

    Har tänkt att göra en liten bok med text kring hur vi fick reda på att vi väntade barn, hur vi berättade för familjen m.m. och lägga in en del foton som jag ska ta hos fotograf dels nu när jag är gravid men även när den lilla kommer. Är det någon som har gjort detta och i så fall; vilken distributör på nätet använde ni er utav? Finns så många att välja på men man vill ju att det ska bli fint och att det ska vara prisvärt.

    MVH // L

  • Svar på tråden Göra egen bok med text och bilder
  • Fjuppan

    Om du har tillgång till en Mac kan jag varmt rekommendera Apple store. Dyrt, men fantastiskt proffsiga och fina böcker.

  • Lovely L

    Nej, tyvärr har jag inte det. Någon annan som har tips?

  • tobiasandre

    Hej L!
    www.solentro.se fungerar för både PC och Mac. Behöver heller inte installera något program, det är bara att logga in med en emailadress. Böckerna blir jättefina.
    Hälsningar,
    T

  • Lovely L
    tobiasandre skrev 2009-11-04 11:32:02 följande:
    Hej L!www.solentro.se fungerar för både PC och Mac. Behöver heller inte installera något program, det är bara att logga in med en emailadress. Böckerna blir jättefina.Hälsningar,T
    Tack för ditt tips, ska genast kolla!
Svar på tråden Göra egen bok med text och bilder