iCurl?
Undrar om någon av er här på stora FL har köpt och prövat Babyliss iCurl? hur var den? är den bra som reklamen visar?
Undrar om någon av er här på stora FL har köpt och prövat Babyliss iCurl? hur var den? är den bra som reklamen visar?
ingen som köpt och provat den?
har provat den och var jätte nöjd beror dock på hår typen testade den på några människor om håret var jäääättte tunt höll inte lockarna alls inte ens med tonvis hårsprej men med lagom tjockt och lite tunnare hår gick det bra. det är dock inte ett enkel drag som det sägs i rklamen utan man får vrida typ 180 grader sen dra man genom håret. lättare än plattång iaf var det.
Skitgrej! Köpte den men lämnade tillbaka den sen. Funkar inte alls på mig som har tjockt och långt o tungt hår!
Har tjock, tungt och långt hår. På mig funkar den finfint. Man måste vrida 180 grader, sen ju långsammare man drar, desto mer korkskruvar får man. Drar man snabbt så blir bara topparna böjda.
Okey.
Jag har ju också tungt och tjockt hår, men framför allt så är ju hårkvaliten viktigare. T ex om man har skandinaviskt hår, afro hår, indiskt hår, asiatiskt hår.
Får väl önska mig en i julklapp och testa mig fram väl.
Tack för era svar.