Unga mödrar Danmark

mamma hampus skrev 2009-12-09 17:23:47 följande:
Vad konstigt dom hade översatt där i början var det någon mer än jag som reagerade på det " hon har stöttat mig riktigt bra i det här problemet" när hon sa på danska att hon hennes kompis stöttat henne bra igenom gravidteten och varit ett bra stöd konstigt..
Första dottern fick jag en ny vagn av mina föräldrar i present.
Andra dottern köpte vi en jätte fin begagnad emmaljunga -08 för sammanlagda priset 2500 Då har vi citykorg också bara den kostade 800! Inte direkt så att någon sagt "ohh vad fin begagnad barnvagn ni har" det syns inte att den är begagnad och vi får alltid massa fina kommentarer om den.. kanske också för att den är i cerise/svart
Tänkte på en sak vart går gränsen för Ungförälder? Hon camilla som har tre pojkar och en dotter nu hon börjar väl närma sig 25?