• dillon

    Vårmammor 2007, fortsätter in i 2010...

    Heeeeej!!

    Bra med ny tråd Darling! Ska vi skriva lite i den oxå??? Här är det full fart med allt...Barnen har vattkoppor så VAB för oss. De borde kunna gå några dagar på förskolan nästa vecka! Ni som haft det eller kan det ändå...hur vet man när de inte smittar längre? Intorkade står det, är det när det blivit skorpor eller?

    Vad köper ni i julklapp till era små eller stora?? Alla tips mottages. Samuel vill bara ha bilar så vi har köpt en till honom men det vore kul med något annat också så vad leker era med?

    Kram

  • dillon

    Härligt med julklappstips, tack! Skridskor har vi köpt med till bägge! Sen ska Samuel få en el-gitarr och Isabella trummor....smart eller?? De älskar att sjunga och spela tillsammans. Till mig och Peter blir det väl hörselskydd!

    Darling: Ja det är lite svårt att veta om alla fått skorpor, kan ju som sagt var finnas någon doldis kvar, men imorgon blir det förskola för Samuel. Isabella låg ju några dar före så hon fick börja i måndags.

    Tre dagar bara innan vi tar jullov-längtar!!

    Masqito: Hoppas ni hade det mysigt!! Lät hur bra som helst

    Vad ska ni göra i jul då? Vi firar hos min/Peters familj på julafton o juldag. Sen ska vi vara mycket hemma, hoppas snön får stanna så det kan bli pulka åkning och korvgrillning...Vi är lediga fram till den 7/1....välbehövligt! Har ju tagit några extra dagar pga vår lilla valp som flyttat in...hon är underbar!

    Har annars varit iväg på kurser, både en i ledarskap och nu senast i retorik....hållt tal i dagarna två. Sååå nyttigt!! Man blir bättre med övning, det märks. Vi tränade även en hel det avslappningsövningar för att minska stress och andas lugnt om pulsen går upp medan man talar. Denna kurs var lika nyttig för jobblivet som privatlivet. Fick träna på tacktal osv också!

    Nähäpp, leta fram barnens hjälmar till imorgon...

  • dillon

    GRATTIS GRATTIS ANNA!! Underbart att det gick så smidigt denna gång Hoppas du får må bra och härligt att Tyra ska få bli storasyster..

    Förresten, tack för the studio rekomendationen...Måste fråga dig lite om det sen men vi ska inte dit förrens i februari....

  • dillon

    GOD GOD JUL på er!!

    Hoppas ni får en toppenbra helg!!

    KRAM

  • dillon

    GOTT NYTT ÅR PÅ ER!! HOPPAS 2010 BLIR DET BÄSTA ÅRET

    Hallon: Tack själv vännen! Blir allt för sällan numera, hoppas du kom iväg igår. Vi hade gäster och åt hemmagjord pizza och chips och godis istället. Ja nya tag nästa år, haha!

    Kram på er underbara tjejer!!

  • dillon

    Godmorgon!!

    Hallon: Vi är lediga men just idag har jag lovat Isabella att träffa en kompis till henne och så blir jag kvar och fikar lite under tiden men hennes mamma

    Men säg till om ni är sugna på något tis eller ons, än så länge är vi oplanerade....

    Kram

Svar på tråden Vårmammor 2007, fortsätter in i 2010...