BILDTRÅD nr 12 för tårt- o cupcaketrådarna
Påsktårta till dagis. Vita bottnar, fylld med Hallon och vitchokladfluff. Täckt med SP sen dekorerad med frosting och SP.
Påsktårta till dagis. Vita bottnar, fylld med Hallon och vitchokladfluff. Täckt med SP sen dekorerad med frosting och SP.
Födelsedagstårta till makens mormor Märta. Vita bottnar, fylld med chokladkräm och spacklad med kaffesmörkräm. Dekorationer i SP
Överaskningstårta till vår granne som går i pension idag. Gubben är faktiskt märkligt lik.... Vita bottnar, fylld med chokladkräm och spacklad med kaffesmörkräm. Dekorationer i SP
Traktortårta tillverkad på ett för mig helt nytt sätt. mer info finns i bloggen;
http://kakbiten.blogspot.com/
Tryffeltårta till min mamma som fyller år idag! Inte den snyggaste, men enligt mamma den godaste, så den fick det bli!
Mera info i bloggen;
http://kakbiten.blogspot.com/
/Anna
Påsklilja på "fri hand". Steg för steg finns på bloggen;
http://kakbiten.blogspot.com/
Smultronmacroner, päronmacroner och minipäron/banancupcaces
/Anna
Makens födelsedagstårta;
Mer info och bilder finns i bloggen!
/Anna
VaniljCC med rabarber/jordgubbsfyllning toppade med champagnemarängsmörkräm;
Många fler blider och beskrivningen finns i bloggen:
http://kakbiten.blogspot.com/
Gårdagens fika;
Vaniljcupcakes fyllda med rabarber- och jordgubbskräm och toppade med champagnemarängsmörkräm. *mums*
Mera bilder i bloggen....
Möhippekurs i tårtdekorering;
Mer info finns i bloggen
Mera CC
Min vän F:s andra SP tårta;
Hans steg-för-steg beskrivning finns på bloggen
Lillebror fyller år!
Vita bottnar, första lagret fyllning är Ferraribilsfluff (lillebrors önskemål), andra lagret hallon. Spacklad med Fluffy white frosting och täckt och dekorerad med SP.
Fler bilder i bloggen