Inlägg från: Anonym (YouGoTillit) |Visa alla inlägg
  • Anonym (YouGoTillit)

    skumt??

    Anonym (tillit) skrev 2010-02-01 16:36:01 följande:
    Ja, varför inte? Om du inte litar på din partners ord, så kan du ju lika gärna dumpa direkt. Eller bli dumpad. SJÄLVKLART litar man mer på sin partner än på ett okänt sms! Varför är man annars tillsammans?Alla som tycker annorlunda kan ju tänka sig situationen omvänt - din partner får sms som antyder att du är otrogen, fast du är helt oskyldig. Vad skulle DU tycka om DIN partner tvivlade på ditt ord? Inte så kul eller hur.Sen OM det kryper fram att det är sant, så får man väl ta det DÅ. Varför ta ut en massa i förskott?
    Du är helt klart mest klarsynt och smartast i den här tråden!
  • Anonym (YouGoTillit)
    Anonym skrev 2010-02-01 16:44:09 följande:
    För att man tycker annorlunda så betyder det inte att nån är smartare än nån annan, alla har sina åsikter och ts behöver höra det ur olika synvinklar.
    Jo, liksom, så äre såhär va att man är liksom smartare om man liksom typ litar på sin partner istället för att tro det värsta om den man delar sitt liv med. Tillit, som jag uppfattar dens inlägg, skriver inte att ts man inte är otrogen utan bara att man ska lita tills man vet motsatsen och det är fan smart! fattar ni inte det?
Svar på tråden skumt??