Vi som gillar vita/ljusa, lantliga, romantiska Shabby - chic hem. Nr 14
Åh, nu har jag lagt två beställningar med perenner och lite andra blommor. Vad roligt! Jag ska göra en perennrabatt i år, samt försöka mig på en ros. Det blir mest rosa blommor samt några vita och blå.
Dessutom borde mitt paket med tyger komma idag, jag har i alla fall fått mail om att det är skickat.
Det blir en pysselhelg för oss, vi kom nämligen på igår att vi ska måla taket i dotterns blivande rum nu medan det inte är så mycket möbler där att flytta på. Om två veckor ska vi till IKEA och köpa bland annat skrivbord och då ska vi flytta lite möbler som nu står i "kontoret" till hennes rum.
Det blir nog även en tur till stan för att kolla på tapeter till hennes rum och kontoret/pysselrummet. Och så ska jag köpa färg till kökssoffan.
Ja, då vet ni vad vi sysslar med i helgen.
Vad har ni för planer allihopa?