Missed abort
Jag väntar fortfarande för att se om det är ÄL eller mens, känns som en ständig väntan nu. Men det känns ju såklart bättre än förut =)
Anonym (Ett förmodat MA) och Anonym (fjärde försöket.): Konstigt, då kanske ni behöver lite extra då. Det skadar ju inte att prova i alla fall =)

Länk till tråden där jag frågade experten www.familjeliv.se/Forum-15-317/m58599258.html
Anonym (fjärde försöket.) Håller tummarna för att kroppen håller sig till på tisdag. Förstår att du är deppig! Men som du säger, Paris kommer säker hjälpa =) Försök skämma bort dig lite när du är där så mår du säkert lite bättre =)
Och allt annat som verkar smaskens, kommer ju ändå inte i kläderna ännu...kroppen fattar ju inte att den ska SLUTA tjocka till sig, morr! Blir ett försök till ny nystart på tisdag sedan ska här plussas igen 
Känner igen det, man blir ju lagom frustrerad när kroppen har fortsatt växa. Det låter bra!
Förstår att du blir frustrerad!
Får se om jag också börjar blöda snart då, säger till om det blir så, då följer vi ju verkligen samma mönster 
Min mens verkar vara lite knäpp nu första gången, hade väldigt mycket fre-sön och igår och hitills idag har jag haft rätt lite. Och har knappt haft någon mensvärk, brukar ha kraftig värk. Brukar dessutom ha sjukt ont i brösten, men inte nu.
Har dessutom molande värk som kommer korta stunder på vänster äggstock. Funderar på att testa med ÄL-sticka ikväll för att utesluta ÄL..
Blir inte klok på det här 
Följetången....
Åkte in och fick ny cytotec...väntade och väntade och...VÄNTADE men INGET och då menar jag verkligen INGET hände!!!!!!!!!!!! Förra gången var enormt smärtsamt med morfin och hela baletten men nu..NADA. Tappen öppnade sig inte ens lite, kroppen är ju för lustig.
Det andra lustiga var ju att dom gav mig tabletterna utan att göra UL först...inget jag tänkte på men i efterhand funderar jag ju på hur dom tänkt. För när inget hänt och jag legat där i sju timmar och väntat så gör dom ett UL och konstaterar att fostret visst kommit ut!?! Visst, det var blod och annat jox kvar men då hade jag ju sluppit behandlingen om dom kollat INNAN?!!??!! Hmmm!
MEN så GLAD nu för att allt är UTE!!!!!!!!!!!!!!!!! Man känner ju sig helt ockuperad när man vet att det ligger ngot dött i sin kropp...ush! Så nu ska jag vänta 3v och komma tillbaka på UL och gravtest och då ska allt vara bra... Känner ju att hcg är på väg ner så jag ska testa själv också, skönt att få lite bekräftelse på att det gå åt rätt håll..
Är tillbaka på jobbet idag..hoppas bara att jag kan hålla ihop mig, har varit mycket grinande på sista tiden, vill vara glad och gravid istället! Så kom igen kroppen, bli klaaaaaaaaaaar nu så man kan mysa lite!!!!!!!!!
Ang väntan, jag är redan helt galen på att vänta! Känns som det gått två månader sedan vi fick veta...opch det ha rbara gått två veckor...och nu ska man vänta på mens i typ tre veckor...stööööööööööööööön!!!!!!!!!! Vi får peppa varandra här helt klart!

Hej!
Hoppas den kommer snart då!
Själv väntar jag på ÄL, om cykeln är som den ska har jag ÄL i slutet på veckan med topp på fredag. Har börjat få flytningar så hoppas verkligen nu!
Fick första mensen efter MA:t fredagen den 6/5.