beingboring skrev 2010-11-10 09:23:08 följande:
Hallå brudar!
Är hemma idag och känner mig krasslig. Har mått illa hela natten och morgonen och eftersom det går magsjuka just nu vågade jag inte chansa på att åka till jobbet. Känner mig alldeles frusen och uschlig.
Trodde först att det kanske var ett tecken på något att jag mådde illa och gjorde ett gravtest idag men det visade negativt och jag borde ha BIM idag eller imorgon så det borde ha visat positivt nu om jag var gravid..

Är det inte konstigt att man aldrig vänjer sig utan blir lika besviken och ledsen varje gång? Det är nu sex månader sedan vårt MA. Iofs har jag ju behandlat cellförändring under tiden också men jag tycker ju att det får vara nog nu. Det gick ju så enkelt förra gången, varför tycks det omöjligt nu? Suck, suck och dubbelsuck.
Förlåt att jag bara ältar och pladdrar om mig själv. Ledsen och trött bara. Orka vänta en hel jävla månad till nu... Vill så gärna få det där pluset före den 10 dec då vi hade BF. Nu när min syster är gravid mitt sitt andra också så hade det varit så underbart att få dela det med henne..
Hey vännen,
Så klart ska du använda oss och få ut alla dina känslor! Vi finns här för dig och vi vet vad du pratar om! Själv fick jag missfalll i maj och har fortfarande inte fått till det igen. Den 5 december hade vi vårt BF och det skulle verkligen vara underbart om man kunde plussa innan dess. Förstår precis hur du tänker.
Glöm aldrig att vi finns här för dig och för varandra! Be inte om ursäkt!
Oceaner av kramar!