• Nathalie Flisbäck

    Bjud in din blogg Del 2

    ♥ Vad har du bloggat om idag?! ♥

    Snabbt gällande regler:

    Istället för att tillåta massor av likadana trådar som endast går ut på att alla länkar till sin egen blogg startas denna samlingstråd och alla övriga stängs.

    Använd alltså denna för detta ändamål. Nya som startas kommer att plockas bort och hänvisas hit.

    Vi vill samtidigt passa på att påminna om villkoren kring blogglänkar gällande reklam och marknadsföring.

    Det är inte tillåtet att (i forumet) länka till en blogg som man har ekonomisk vinning av. Det kan handla om att man t.ex. har annonsering på sin blogg, att man har bloggen som webbutik för saker man säljer, eller att bloggen ligger hos en blogghost där man tjänar på antalet besökare.
    Ett exempel på blogghost där man tjänar pengar på antalet besökare är metrobloggen, därför är det inte tillåtet att länka till sin metroblogg i foruminlägg eller i sidfoten på inlägg.

    Del 1 hittar ni HÄR.
  • Svar på tråden Bjud in din blogg Del 2
  • Charlow

    TÄVLING! Hjärta
       Tävla om att vinna ett unikt smycke från Enelfindelmar! Nu kör vi igång en tävling igen och nu kommer inte bara en, utan 2 st vinnare att utses och som får välja ett smycke som de får hemskickat helt gratis.

    Tävlingsregler:

    1. Välj ut ett smycke av de sju nedanstående bilderna Du skulle vilja ha. 2. Du måste ha en egen blogg där Du tipsar om denna tävlingen i ett inlägg och länkar till den här sidan. 3. Skriv en kommentar i detta inlägget om att Du är med, din mailadress, din blogg samt vilket smycke Du skulle vilja ha om du vinner.

    Tävlingen avslutas den 15/8. Vinnarna kommer att kontaktas via mail! :)
    Lycka till! www.enelfindelmar.blogg.se
      

    1. Ett par vackra ljusblå/turkosa örhängen av facetterade pärlor med örkrokar i äkta silver! 2.Ett budskapshalsband med texten "Änglavakt" samt en liten Skyddsängel i valfri färg. 3. Ett halsband med texten "Hope" ,en liten änglavinge och en facetterad pärla i valfri färg. 4.Ett par gnistrande örhängen med turkosa och ljusgröna krackelerade pärlor och fina detaljer. 6. Ett litet ljusrosa prinsessarmband i ljusrosa läder för lilltjejen. 7. Ett halsband av en vacker Skyddsängel som håller i ett hjärta med texten "Hope".

Svar på tråden Bjud in din blogg Del 2