• Smultronhjärta

    Gekås vol 14

    http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ErXuMAmglX1hWM:http://3.bp.blogspot.com/_TQRcsAg0lP0/Swuk4xc2-XI/AAAAAAAAAXU/NtUNn4fRLBw/s1600/gek%C3%A5s.jpg

    Här samlas vi och diskuterar allt om shoppingparadiset Gekås i Ullared såsom utbud,fynd,storlekar,priser etc.

    Kom ihåg att det inte är tillåtet att efterlysa eller skicka bud i tråden- det får man isf sköta via inbox annars riskerar tråden att stängas.

    För info om öppettider, köstatus,kameravy eller happenings på Gekås kolla in:
    www.gekas.se/

    Bildtråd:
    www.familjeliv.se/Forum-5-88/m50894492.html

    Missa inte att kolla in Gekåsbloggen:
    gekasullaredbloggen.blogspot.com/

    Här kan du läsa om och se programmet Ullared på Kanal 5:
    kanal5.se/ullared

    Länk till föregående tråd där man även kan hitta länkar till äldre trådar/bildtrådar:
    www.familjeliv.se/Forum-5-88/m48922593.html
    {#lang_emotions_flower}Varmt välkomna{#lang_emotions_flower}
    ★(¯`°?.¸ ღ♥ Max&Lova ♥ღ¸.?°¯)★
    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-05-10 11:14
    Pristråden
    www.familjeliv.se/Forum-5-88/m52120528.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2011-10-27 19:55
    Här är länken till NYA Gekåsbloggen
    www.gekas.se/blogg/latest
  • Svar på tråden Gekås vol 14
  • anette 81
    MammaSwahn skrev 2010-04-07 19:42:21 följande:
    Någon som vet om det finns resesängar till barn där?
    ja det finns resesängar
    Älskar Wilma född 080819 och min sambo Jimmy
  • siriius

    Klänningarna på bloggen var det finaste jag sett på länge. VILL HA!!! VILL HA!!! Nästan så jag kan sätta mig i bilen och åka 17 mil bara för att få den :)


    *~ Loke 070721 ~*~ Lithea 090517~*
  • Snuttjulla
    Rocktroll skrev 2010-04-07 18:49:29 följande:
    En sån köpte jag till dottern förra veckan :D hon är sjukt söt i den vita <3
    vad kostar dem???
  • Gelicapelica
    siriius skrev 2010-04-07 19:51:44 följande:
    Klänningarna på bloggen var det finaste jag sett på länge. VILL HA!!! VILL HA!!! Nästan så jag kan sätta mig i bilen och åka 17 mil bara för att få den :)
    ja dom klänningarna va kanonfina! ja stog o tittade på dom igår, men den rosa fanns bara i 74 o den röda va inte alls lika fin.
  • Du och Jag ver2
    Kaerleksbarn skrev 2010-04-07 09:16:06 följande:
    Jadå, klart den finns kvar.. vore ju omöjlig otur för er annars. Men hämtar de stolen direkt när de kommer dit riskerar de ingenting
    ja, haha - de får väl göra det! De är ju också där i 2 dagar så vore ju f-n om den skulel va slut båda dagarna!!
  • Shoppingtokig
    ProosAnna skrev 2010-04-07 15:20:58 följande:
    Hej, jag ska till Ullared nästa vecka och har några frågor... Angående "påsarna" som ska passa AngelCare hinken, jag har hört att de inte håller lukten inne så som orginalpåsarna gör, är det någon med erfarenhet kring detta? cykelbarnstol, finns det? Pris? Tack för svar! =)
    Jag har de i Angelcarehinken hemma nu och tycker inte att de håller lukten borta lika bra tyvärr
    Lycklig mamma till Vanna!!!
  • Bubblan2

    Det blev ingen bilresa till Malmö... Jag fick ta tåget istället och då blev det ju inget stopp i Ullared heller! Suck! Kan säga att jag såg riktigt sur ut när tåget stannade i Varberg! :(

    Jag har en lång lista på saker jag skulle behöva därifrån, får hoppas att det går att få tag på när jag åker ner den 18:e juni. Men det är ju så låååångt till dess!!!!

    Det som känns riktigt surt är att jag så gärna ville ha en grå lurvtröja till sonen och själv ville jag ha det där herrhalsbandet med en gammal burkkapsyl på! Urläcker!
    Attans! Morrr! Suck!

  • pluttmaja

    någon som vet om de säljer prematur kläder i ullared??

  • firepuzz

    Prematurkläder har dom sålt i allafall vet inte nu. inte så mycket vad jag kan minnas men det fanns lite

  • Simben

    tack för alla svar om mygg och regnskyddet till vagnen

    måste verkligen komma dit nån gång snart eller hitta nån annan som ska dit


    Älskar min två små tjejer Agnes och Maja över allt annat!
Svar på tråden Gekås vol 14