• Natalii

    Stora adress & info lappar till kläder?

    Hejsan!
    Hoppas någon kan hjälpa mig här!
    Min pojke är 2,5 år och är multiallergiker och astmatiker. Vi måste alltid ha med oss adrenalin spruta och mediciner till honom i en väska, men ään så är han för lite för att bära den själv!
    Man är ju rädd att han skulle komma bort någon gång, tex på ikea eller så, även om jag har STENHÅRD KOLLL på honom så kan sånna saker hända. Särskilt om det är någon annan än jag som är med honom. Om detta skulle inträffa är jag skiträdd att när han blir upphittad skulle bli bjuden på nått, medans de vänatr på att jag ska komma. Eftersom det är mkt han är väldigt allergisk mot så är chansen stor att han då skulle få i sig något som han inte tål. För allergier tänker man kanske inte på när man hittar ett barn, utan vill ju hjälpa till och vara snäll.

    Ja så nu till min fråga. Var kan jag hitta lappar som man syr på kläderna, stora nog för att synas tydligt (!!)där namn, teleon, och info får plats?
    De namnlappar jag hittat är ju bara sånna små som man sätter innanför kläderna.

    HJÄLP MIG!!!

    tACK!

  • Svar på tråden Stora adress & info lappar till kläder?
  • Joico

    Ungefär hur stora vill du ha.. 10x10 eller 30x30 eller?

Svar på tråden Stora adress & info lappar till kläder?