Inlägg från: Sunningdale |Visa alla inlägg
  • Sunningdale

    Bugaboo-tråd nr 21

    Hej! Hoppas att den här tråden är öppen för nya frågor.

    Jag har kollat på en del instruktionsvideor och sådär men har ändå svårt att få grepp om en sak: Exakt hur lätt/svårt är det att ta av och på liggdelen till Cameleon?

    Går det att ha det så att man har chassit stående och gör det till en vana att plocka av liggdelen varje gång man skall in? Eller är det för mycket meck?


    Mamma till Aristogeiton 2004 - London 2006 - Phaedra 2008
  • Sunningdale
    Hejåhå skrev 2012-05-18 19:08:07 följande:
    Sunningdale: att knäppa av liggdelen från chassit är plättlätt. Du trycker bara in två knappar på sidorna och lyfter samtidigt rakt upp. Däremot att ta bort själva tyget från ramen på liggdelen, exempelvis vid tvätt eller byte till är lite mer meck. Tillräckligt mycket för att inte orka byta fram och tillbaka från ligg till sittdel.
    Är det samma tyg till liggdelen som till sittdelen?

    Men såhär: Är det rimligt att tänka sig att man varje gång man går in plockar med sig hela liggdelen från Cameleon? 
    Mamma till Aristogeiton 2004 - London 2006 - Phaedra 2008
Svar på tråden Bugaboo-tråd nr 21