• Sedek

    Vad har ni för kupstorlek på bh?

    Har inte röstat för jag är man, har iofs lite muskler men de är mer som två något rundade stenplattor så att säga, inget som behöver lyftas upp. Men det är inte därför jag skriver här.

    En gång för ett tag sedan var det en som startade en liknande tråd, han (för det måste ha varit en man) frågade hur stora ni hade, hur de såg ut och om ni var nöjda
    Jag älskade den tråden!!!

  • Sedek
    Fiamedbarn skrev 2010-03-15 17:55:33 följande:
    Runa, jag håller med. De flesta a är för stora, och mina bröst är inte försvinnande små tycker jag! Dessutom blir a-kuporna ofta större när bandet blir längre vilket är ologiskt. Så jag har helt fel mått för alla bh.tillverkare
    Isnogood skrev 2010-03-15 18:30:13 följande:
    70-75 A-AA-kupa  inte så mycket att skryta om här inte...
    Storleken spelar ingen roll... Det är hur man använder dem som avgör{#lang_emotions_dreamer} (läs; om de är avtäckta eller inte)
Svar på tråden Vad har ni för kupstorlek på bh?