-
det hoppas inte jag... Vill inte att den kommer imorgon! men reaktionen var kul! och vi får se vad utvecklingen säger! =)JoWiAn skrev 2012-03-01 18:50:28 följande:Oj oj! Då håller vi tummarna att det är på G nu då! -
Det har inte dragit igång ännu mct! ;)
-
Min pappa fyller år imorgon. Jag vill att h*n får en egen dag, dvs bebisen.
-
Jag hoppas på lördag.. söndag är det ju vasaloppet så då har jag ju inte tid.. haha... tror att det var falskt "alarm".
-
Var bara förisar! Dog ut fullständigt. Ja ja. 40+5 nu och kontroll hos bm 13.30. Då får jag även en tid för överburenhetskontroll till nästa fredag.
Försöker dela säng med en febrig wilda och det går ju inte alls. Hon äg skållhet och jag efterlyser kyla. ;) -
Liberte: jag hade liknande när w kom. Läkaren kom in "du har täta värkar men de är inte så starka". Jag var öppen 8 cm och hade krystvärkar (w låg med näsan uppåt så krystvärkarna kommer tidigare). En timme senare var w född.
-
Bf +5 idag och det är SEGT! Nu börjar W piggna på sig så ett steg i rätt riktning!
-
Soma: du ska se att du får din tjej före mig.
-
Det hoppas jag med att vi gör. :)
-
36,5 cm slutade mitt sf-mått på. Har varit till bm nu för sista gången så nästa blir på fl i 42+0 (överburenhetskontroll) om det inte drar igång tidigare.