Plus igen efter mf/ma
Röntgen: stora KRAMAR till dig! hoppas det löser sig på bästa sätt för er!!! KRAMAR I MASSOR!!!!
Röntgen: stora KRAMAR till dig! hoppas det löser sig på bästa sätt för er!!! KRAMAR I MASSOR!!!!
Nu bär det av till huddinge för ett nytt VUL av tappen. Hoppas att den vuxit på sig sedan sist och att sjukskrivningen förlängs!
Tappen har vuxit!!!! 35mm vilket är normalt och tratten har försvunnit! Det blir fortsatt sängläge till minst v25 men vad gör det nu när jag vågar hoppas att han ska stanna kvar!? Jo, extremt känslig livmoder, fick sammandragningar bara lälaren petade på magen. Är så lättad nu!
Havsklippan: grattis till fina siffror på KUB!!
Happiness: knappt några menssmärtor alla innan allt detta började! Men 2 mf och jag hade ju ingen mens mellan senaste mf och denna graviditeten, vet iof inte om det påverkar då det egentligen var ett ma med enbart hinnesäcken. Någon förklaring fick jag inte av läkaren, tyvärr.
Sofy undrade inte du om huddinge och RUL? Visst gör man det på center för fostermedicin? Där har de iaf tv i taket till föräldrarna! Så du kommer nog få se hela undersökningen!
Sofy: se där du har redan hunnit dit! Men om du skulle glömt att de hade det i taket så ville jag bara påminna dig om det
Kajsalisa: kan vi inte få se din härliga v 30 mage i magbildstråden!? Nu vill jag se vad du pratar om!
Kajsalisa: men på 10 dagar hinner det hända mycket!
Happiness, färnevik och muffe lycka till idag! Sen vill vi se fina bilder av era fina bebisar!