Plus igen efter mf/ma
Ja, verkligen! Det är en sån lättnad varje gång man får se att den lever bara.. Håller för fulla muggar :)
Ja, verkligen! Det är en sån lättnad varje gång man får se att den lever bara.. Håller för fulla muggar :)
Jippi, nu blir det bebis!! :)
Hur långt hade du gått nu dag och natt? Jobbigt med illamående och trötthet.. Haha, tycker faktiskt också det är rätt avslappnande att jobba, det gör skillnad att man kan äta i lugn och ro även om resten är stressigt! Förra gången åt jag hur mycket som helst, denna blir jag bara illamående när jag äter. Tänkte passa på o väga mig imorgon, se om jag går upp ändå eller kanske kan få slippa gå upp så mycket denna gången ;) imorgon em önskar jag mig tummar! ;)
Lång och fin tapp, gullig liten viftande unge :) allt bra så nu ska jag slappna av i två veckor till! ;)
Såhär ser den ut ;) 
Tack! :)
Usch, sb, förstår verkligen hur du känner! Hade ju en sån hemsk grav förra gången.. Kan du bli lite bortskämd ikväll med en fotmassage, eller en påse godis och en bra film eller nåt? Det förtjänar du som gror en liten så länge! :)
Känns det bättre nu, sb?
Usch va jobbigt :-/ har du så ont så du kanske blir inlagd för det? Hoppas tiden bara flyger iväg!
Jag mår faktiskt bra, känner inget av nån foglossning, och mätningarna har varit bra så jag håller tummarna för att det fortsätter. Hade varit häftigt att få uppleva en normal graviditet!
Bilden funkar inte soma, men jag är övertygad om att den är supersöt ;)
Hur lång tid tar det att få svar? Håller alla tummar för att ärtan ska vara frisk! Fick du se den idag med då? :)
Jag är trött och trött och trött.. Du då? Ska mäta tappen i em och sen RUL på måndag, hoppas kunna se vad det är för en filur! :) och att den är frisk såklart!!!
Då hoppas jag att det dröjer lääääänge innan ni får svar! :)
Det gick bra, tappen är 0,5 cm kortare än de andra mätningarna men fortfarande väl godkänd.. Hoppas den håller sig så jag slipper sjukskrivning och skräp.
Bra att illamåendet är bättre! Ska ni kolla kön på RUL eller får ni veta det nu kanske? Ellrr inte? :)