Blod i urin.
Min 12 veckors bebis har haft blod i urin. Alltid efter 2:a morgon urinen, inget blod därefter i urinen. Så blev det 2 dagar i sträck i 2 blöjor (inge mer därefter). Vi kontaktade barnläkare och fick komma. Hade med oss den sista blöjan det blev blod i.
Vi blev hemskickade, hon visste inte vad det kunde vara!?
Hon sa "ingen urinvägsinfektion" pga att bebis hade ingen feber. Inte levern, varför svarade hon inte på. Frågad ehenne även om det kan vara mina hormoner som gått över men det sa hon händer bara när de är små.
Inga andra symptom som ointresse för saker, feber, mindre aptit. Utan en väldig glad bebis som inte har ont.
Behöver hjälp av er därute, vet någon vad det kan vara? haft det lika? vill ha lite att komma med om det händer nästa gång eftersom läkaren inte ens spånade.
Tack på förhand