Fuskmamma skrev 2010-07-30 15:38:06 följande:
Jag har själv jobbat med porr och jag blir mörkrädd av många här inne som skulle döma mig efter det.
När jag började mitt nya jobb på en industri så var där en man som även han jobbat med porr och det var helt okej alla avgudade honom, Men ve och skam när det kröp fram att jag varit i branshen så var jag en liten slinka!
Välkommen tll 2010 där vissa kvinnor älskar sex och inte skäms för det, Porr i Sverige är inget kvinnoförtryckande, Vi gillar det. Inom porrbranshen blir kvinnor behandlade som prinsessoe och där finns ALLA slags kvinnor. Allt från såna som jag nyutexaminerade och nyfikna till banktanter på 50+.
Fast det är väl ganska få som har svarat att de skulle döma ut kollegan?
För mig skulle det inte vara någon skillnad om det var en man eller en kvinna och jag håller absolut med dig om att det är sjukt att många gör skillnad.
Jag är också fullt med dig på att det är självklart att kvinnor ska få älska sex och ha det precis hur mycket de vill utan att skämmas. År 2010 borde man inte bli kallad hora eller slinka öht.
Men, jag tror tyvärr att mina fördomar skulle göra att jag såg lite annorlunda på kollegan. Jag skulle nog känns lite som jag gjorde idag för min kollega som har silikonbröst. Jag skulle tycka synd om personen och tycka att det hela var tragiskt (stor skillnad på att tycka att personen är tragisk och att händelsen är det).
Jag tror inte på myten om den lyckliga horan och blir ledsen när jag tänker på att det faktiskt finns människor som säljer sina kroppar och har sex för pengar.
Men som sagt, jag skulel inte se ner på kollegan alls.