eleonor2010 skrev 2010-09-21 16:23:56 följande:
Amisej, ursäkta att jag frågar men vilka veckor har du fått missfall i? du säger 3 å kort tid, när har du fått missfallen? ursäkta att jag är "nyfiken" men sitter i liknande situation (fast är ännu bara inne på mitt andra missfall) och är rädd att jag inte kommer bli gravid igen.
Första missfallet fick ja någon gång mellan vecka 8-9
Andra missfallet i vecka 4-5 precis i början väntade på min mens o hade "mens värk" o började blöda men samtidigt kom en liten "moderkaka" el vad man kan kalla det ut o en kraftig blödning.
Och de senaste missfallet va ja i vecka 7.
Ge inte upp. Se de possetivt du kan ialla fall bli gravid.
Undvik stress o försök o inte tänka på de. Ja vet själv att de e jätte svårt o låta bli.
Men de kommer gå bra ska du se ...
Efter mitt 3-dje missfall sökte jag en speciallist och vi tog en massa blodprover o undersökningar, både jag o min man. Och allt var helt normalt. Så den ända anledningen han kunde komma på varför ja fick dessa missfall e helt enkelt att fostret inte utvecklades som den skulle o då stötte kroppen bort de.
De kommer fixa sig för dig ska du se... ;) Kram på dig