Inlägg från: Lonlely Wolf |Visa alla inlägg
  • Lonlely Wolf

    Idol 2010

    Jay har varit juryns favorit från början, man verkligen ser och hör deras favoriter. OLLE borde gått vidare i stället för Minnah....Men som oftast så efteråt är 3:an mer ute och får fler spelningar och synns i tigningar och tv så jag hoppas verkligen det går bra för Olle.

  • Lonlely Wolf
    Suck och suck skrev 2010-12-03 23:49:10 följande:
    Du menar att juryn är de som schosar upp det ytterligare. Jag tycker nästan det verkar vara ett växelspel, mellan de röstande och juryn. Juryn är känsliga för de vibbar som är och så ger de skitbra kritik mellan varven, sen är det hela självgenererande, när de läser av stämningen och röstarnas åsikter,
    och så påverkas juryn och ger ännu mer toppbetyg och så skapas en trans där det går fram och tillbaka,
    där kanske vederbörande (Idolartisten) inte riktigt förtjänar SÅ bra beröm rakt igenom. Det blir "kejsarens nya kläder" av det. (Min egen reflektion. )
    Ja precis
Svar på tråden Idol 2010