Moderatortråden
ming, skicka ärendenummer till någon av moderatorerna så kan de kolla upp saken.
ming, skicka ärendenummer till någon av moderatorerna så kan de kolla upp saken.
Jag beöver inte heller hålla ner shift.
Har Firefox.
lishe,
Om du håller utkik under rubriken Tävlingar så kan du hitta nomineringstrådar där det fortfrande finns platser kvar. Tävlingarna är väldigt populära så det gäller att vara snabb och rycka åt sig en plats innan det blir fullt. 
Visst får man tipsa om sajter och företag så länge man inte själv är involverad i dem eller drar vinst av det. Problemet är att försäljare lätt kan göra reklam för något förtäckt som en "vanlig" FL-medlem som tipsar så man kan bli lite misstänksam mot trådar som den ovan.
Att man inte får diskutera enskilda ärenden är ganska enkelt...
Man får inte hänga ut medlemmar eller moderatorer för deras regelbrott respektive beslut.
Trådar tas ju bort för att de av någon anledning stör ordningen i forumet och trampar över en gräns. Eller helt enkelt på TS begäran. Varför de tas bort är ju inte viktigt för någon annan än den som startat tråden och de får meddelande om varför.
Ett annat tips till hailey: kks.nu
Mirva, man får helt enkelt använda sitt sunda förnuft. Om man kan anta att känsliga personer tar illa vid sig av bilden ska den ligga i Starka Bilder.
Naturligtvis kan inte reglerna vara så specificerade att de räknar upp varenda liten enskild detalj som kan tänkas förekomma. Som sagt, sunt förnuft gäller och man får tänka på att det är en sajt med många i ett känsligt tillstånd.
Exempel 1:
Bild på en grav. Bildtext "Så här fint smyckade vi morfars grav inför jul"
Exempel 2:
Bild på grav. Bildtext "Vår kära lilla stumpa, älskad och saknad. Endast 6 mån blev du"
Vilket av dessa två exempel tror du kan tänkas uppröra en känslig gravid kvinna mest?
Starka Bilder är inte till för att håna de som lägger upp bilder. Det är till för att dels skydda de personer som vet med sig att de är väldigt känsliga. Dels för att det ska kunna få vara tillåtet att ha bilder på änglabarn på FL vilket annars inte hade varit möjligt.
Nu börjar detta enbart bli löjligt, Mirva. Vart vill du nå egentligen?