Den nya eller barnet
Du som man har träffat en ny som du älskar hysteriskt. problemet är att hon inte vill ha dina barn boende hos er utan vill att du bryter kontakten. Vad väljer du?
Du som man har träffat en ny som du älskar hysteriskt. problemet är att hon inte vill ha dina barn boende hos er utan vill att du bryter kontakten. Vad väljer du?
Ingen kan få mig att välja bort mina barn!
Givetvis barnet utan tvekan!
Barnen naturligtvis. Har svårt att tro att jag skulle kunna leva med en människa som ens tänkte tanken att man skulle välja bort sina barn.
Men som du säger TS, jag vet också några stycken där pappan helt valt bort sina barn och låtsas att de inte finns, när de fått en ny fru och så småningom nya barn. Helt fruktansvärt, det kan jag aldrig aldrig förstå.
Frågade maken och hans svar kom direkt och utan tvekan- barnen!
Barnet/barnen. Hade inte kunnat älska någon som inte älskar min barn.
Alltså. Jag har visserligen inga egna barn.
Men träffade jag en man som avsa sig kontakten med sitt/sina barn för min skull så skulle jag helt tappa förtroendet för honom
En förälder har en förbannad skyldighet att alltid se till sitt barns bästa!
Den som svarat ja, vill du förklara hur du tänker?