BF september 2011
Hej på er! Hoppar in här... Bf 20/9
Har inte läst något i tråden.. Hoppas ni mår bra alla!
Hej på er! Hoppar in här... Bf 20/9
Har inte läst något i tråden.. Hoppas ni mår bra alla!

Oj så många med känningar nu... kommer nog flera bebisar snart :)
Här är det kolungt och det kommer nog så förbli ett par veckor till... Som tur är ska dottern skolas in på en ny förskola med start nästa vecka så jag har något att göra iaf. Dessutom har inte en vagnen vi beställt anlänt till butik ännu så förlossningen får gärna vänta lite ;)
Grattis till alla småttingar som tittat ut i dagarna!!!
Hej på er... har inte varit inne här på ett par dagar. Några fler bebisar som tittat ut? Orkar inte läsa ikapp för det är så många sidor 
Har en fråga ang. kudde... När dottern föddes -08 skulle man ha kudde i sängen där bebisen skulle ligga med huvudet och axlarna på. Är det samma rön som gäller fortfarande?? I så fall vad har ni införskaffat för kudde? Vi hade en kudde från "rätt start" som vi inhandlade på babyproffsen men som jag inte tyckte var så bra då den hela tiden tappade formen, så tips mottages gärna!
Annars inget nytt... fortfarande i princip avsaknad av sammandragningar och förvärkar.. men det har kommit två 10-öringar av slemproppen så någon slags aktivitet finns allt 