BF september 2011
Jag får isf gå till gynmottagningen på sjukhuset o betala för det, kostar väl 300 kr tror jag
Jag får isf gå till gynmottagningen på sjukhuset o betala för det, kostar väl 300 kr tror jag
Sexlusten skuffas tyvärr undan av illamåendet, men jag har sex iallafall faktiskt.
Jag gillar mat, men får äta mindre portioner än innan. Flrsöker äta mycket frukt o grönt
Jag har en del extra kilon sen innan, så för hälsans skull bör jag inte gå upp så mkt. Jag VET ju att graviditeten väger några kg, men det är ungefär de jag kan gå upp för att inte riskera hälsan för mig o bebben.
Jag har funderingar ang. mf o Rh -? Vad gäller? Jag fick ingen spruta efter mf i vecka 6, men min vänninas bm sa igår att man alltid ska ha en spruta. Hon gjorde abort i v 8 och hennes bm verkade inte ha lyssnat när hon berättat det.... Hrm! Men hennes bm sa att "nu gick det ju bra denna gången"... JAG hade blivit så arg! Jag ska ringa mvc inorgon o boka tid så jag får svar!
Nasj: Det har jag haft hela tiden..
De ljuva humörsvängningarna är här nu för mig! Gråter just nu för ALLT, blä! Illamåendet har jag nästan vant mig vid, det är mer eller mindre under HELA dagen. Sova några timmar på em måste jag för att orka, tur att jag har möjlighet till det
Jag är lite glad idag, har bara haft vanluga flytningar idag
Inga bruna! Ska, som skrivet innan, på hälsosamtal imorgon.. Är lite nervös!
Idag har jag sett bebben, blev framflyttad 2 dagar till 8+2! Så himla skönt att se att den finns där
Min lill* var 18,4 CRL
.. I vecka 8+0 trodde jag, men blev som jag skrev innan framflyttad till 8+2.
Flisan79: Häftigt att vi blev framflyttade lika långt o samma dag
Betula: Jag har fortfarande bruna fkytningar o min bebbe var precis så stor som den skulle o hjärtat slog
Och jag har haft det hela tiden och jag är i vecka 9.. Doktorn kunde inte hitta något fel heller.