Jag vet inte vad jag ska göra, förvirrad!!!
Du och tjejen som du är kär i, och era 2 killar får helt enkelt träffas! Du får ställa till med en liten bjudning, och då är det bara att lägga korten på bordet. Du får, om du inte REDAN är 100% säker på vem som ar pappa till barnet, även ta upp, att du önskar att båda går med på ett faderskapstest. Annars räcker det ju med att du berätter för din nuvarande, som det är. Du kommer att känna en stor lättnat, om allt kommer på sin plats, och håller ni er lugna, då kommer ni alla att må bättre, ganska snart. (När allt är smällt).
Killarna kommer att respektera dig för din ärlighet, och från den punkten kan ni gå vidare. Blanda inte in alkohol i bjudningen, för då kan lätt bli fel.
Vem vet, kanske blir ni två par, som kan umgås och ha mysigt i fortsättningen? Annars får det bli som det blir, men fram skall det, för er allas skuld.