Vilka gravid symptom hade ni innan BIM???
VillHaBebis2011 skrev 2011-01-13 17:52:33 följande:
Hej jag undrar vilka symptom ni som gravida hade innan BIM? Alla symptom som kom efter BIM vill jag INTE veta. Jag är bara nyfiken på de INNAN?? Jag hoppas verkligen jag är gravid! Men det enda "ovanliga" jag känner i min kropp är värk på vänster sida som hållt i sig sedan äl, och min BIM är runt 23-24 januari. TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2011-01-13 18:09
När jag tänker efter så har jag kankse fler symtomer men vet inte om jag känner efter FÖR MYCKET..? Men om jag ska känna efter så bli det:
- Jag har konstant "äl värk" på vänster sida sendan föväntad äl.
- hård i magen
- gasig
- kissar oftare (varje natt vid ca 4
- är väldigt hungrig vilket är ovanligt för mig
- ett extremt sötbegär!
Första barnet:
- Otroligt ömma bröst, de gjorde så ont att jag inte ens kunde sova på magen.
- Orolig känsla i kroppen.
- Obeskrivligt trött.
- Menssmärtor/molande värk.
- Avsmak för mat.
- Nedsatt humör
Andra barnet:
- Inte så ömma bröst.
- Jättejättetrött.
- Inga flytningar, snarare torrare.
- Mörkare bröstvårtor.
- Öm svank.
- Matlust.
- milt humör
- Fick en brunaktig flytning en vecka innan BIM, vankandes mens trodde jag. Men sedan visade det sig att vi var gravida ändå, vi blev sååå glada.
Nu planerar vi tredje barnet: Hade ägglossning den 7/8. BIM den 22/1 -så jag väntar med nervös spänning

Känner idag brännande smärta/ömhet i bröstvårtorna (riktigt ordentligt). Slö. Molande tjejmage. Lös mage. Har sedan igår fått lite avsmak för mat. Värst kvällstid.
Men vet inte om jag är gravid eller bara skengravid
