• Moa Li

    Festlokal i Linköping

    Hej

    Vi festlokal till ett bröllop i sommar som tar ca 60 gäster. Antingen lokal att hyra och fixa caterad mat dit, eller en restaurang där man kan vara kvar och ha fest/dans under kvällen. Jag vill gärna kunna vara ute, om det är en fin sommarkväll.

    Budget ca 20 000-30 000 för allt - lokalhyra, mat/vin och servering. Gärna med ett vandrarhem/hotell i närheten för utsocknes gäster.

    Var gifte ni er? Några tips? 

  • Svar på tråden Festlokal i Linköping
  • UlrikaE

    Hej Moa!

    Om du inte känner dig helt bunden till att vara i Linköping så har jag ett tips. Det finns en restaurang med en festvåning med en mycket hemtrevlig atmosfär precis nere vid Göta Kanal i Norsholm som tar 60 sittande gäster. De serverar mycket vällagad mat och har fullständiga rättigheter. Det finns ett vandrarhem i direkt anslutning till lokalen.

    Jag började jobba där måndags och visar dig jättegärna runt där om du skulle vara lite intresserad!

Svar på tråden Festlokal i Linköping