Inlägg från: Laguna |Visa alla inlägg
  • Laguna

    emotion xtreet

    Jag har blivit kär i vagnen. Har den nån fjädring?

  • Laguna

    Åh, jag ska klämma  o känna på xtreet fre lr lör. Ska finnas på "Babycenter" (Hornstull ) och "Babytown" (Kungsholmen).
    Kommer knappt att kunna sova.Glad

  • Laguna

    Skulle du ts kunna mäta handtagshöjden? Jag var ju o tittade o tyckte allt såg bra utom att den kändes så låg att köra.

  • Laguna
    elinville skrev 2011-04-28 21:50:56 följande:
    Den känns låg att köra men min man är 198 cm och han kan köra den. Men håller med,  för oss är det det största minuset att handtaget inte är ställbart.
    Ok. Min man är 194 cm så det var bra att veta. Hur tycker du vagnen "känns" nu efter att du haft den ett tag till? Tycker du den är lika bra?
  • Laguna
    Tobyponken skrev 2011-07-08 20:31:35 följande:
    Tittade på BJ City mini igår till min 1,5 åring men styret var på tok för högt för mamman. Dessutom retade jag mig på att en så stor varukorg ska vara så svåråtkomlig... Hittade nu denna och den kanske kan vara en värdig utmanare?! Har några frågor. Kan denna vagn utrustas med sk bumper? Är styret högre eller lägre än på city mini?
    Styret är lägre på xstreet, 98 cm enl. prinskronan.
Svar på tråden emotion xtreet