Barn utan pappa
Lite nyfiken på hur vi ser på kvinnor som får barn utan att ha en relation till pappan. Det är en fråga som fortfarande känns tabu... Så vad säger ni? Är det okej?
Lite nyfiken på hur vi ser på kvinnor som får barn utan att ha en relation till pappan. Det är en fråga som fortfarande känns tabu... Så vad säger ni? Är det okej?
OM man skaffar barn bara för " att skaffa barn" skull , så tycker jag det är lite egoistiskt tänkande .
Sen om de har en relation till varann eller ej , kunde ja faktist inte bry mig mindre om . :)
Personligen tycker jag det är mycket värre med folk som byter partners som de byter underkläder och skaffar nån unge här och nån unge där och barn med syskon, halvsyskon, plastsyskon, bonusförälder, bonusexförälder, pappa här, mamma där, pappas nya, pappas nya tjej och pappas nya tjejs barn och dennes halvsyskon etc etc.
Men sålänge man är två, ja då är det bara att tuta och köra.
Helt ok!
Jag gillar att familjer kan se ut precis hur som helst
. Nyckelorden är detsamma, trygghet, äkthet och kärlek. sen spelar det mindre roll om det är en mamma, två pappor eller vad de nu är
Man kan väl inte döma föräldrar som älskar sina barn oavsett hur många föräldrar barnet har?
Finns väl inget fel med det.