Sjuk och jag tror mjölken sinar
Jag har varit sjuk ett par dagar, och jag har en 2 månader gammal dotter som jag helammar. Jag är dock rädd att det börjar sina!
Hon snuttar och snuttar men blir aldrig nöjd, på ett sätt hon inte varit förut. Brösten känns aldrig spända (vilket de blev fort förut!), amningsinläggen i bh:n är inte ens halvfulla. Min dotter är ledsen och missnöjd óch sover mycket sämre, hon är så olik sig!
Jag vet inte vad jag ska göra. Jag ammar och ammar för att få igång produktionen men inget verkar hända. Dottern totalvägrar flaska så jag kan inte ens mätta henne (Skrev en tråd nyligen om det ifall något känns igen...)
Lägg till förlosningsdepp, galet trotsig 2-åring, extrem tinnitus, sömnbrist till tusen, svamp på brösten som vägrar ge med sig och förkylningen med feber så har ni mig. Jag knäcks snart! Vad i hela friden ska jag göra?!