Inlägg från: Ellieott |Visa alla inlägg
  • Ellieott

    Syjunta för gravida!

    ohbaby skrev 2012-03-02 16:11:16 följande:
    Gah, FL - appen är ju värdelös! Kapar inlägg hela tiden..

    Men nu när jag äntligen sitter vid datorn ska lägga in en bild på den söta ugglan:

    Sydde äntligen klart lapptäcket till barnvagnen idag. Började för länge sen men har bara inte fått ändan ur vagnen att göra klart det. Men nu så!


     


    Min mamma hjälpte mig med att sy elefanterna på hennes brodermaskin.
    Lapparna är från gamla jeans i svart och grått och ett nyare vitt tyg. Baksidan är av en filt så den ska vara mjuk och mysig! 

     
    Appen kapar inlägg om man skriver specialtecken! T ex &-tecken eller något annat.... tog ett tag innan jag förstod att det var det som var problemet! Lite OT, ursäkta

    Jag har läst i tråden här en hel del, men inte bidragit. Jag är heeeelt värdelös, men tycker det är roligt ändå . Har preciiiiis lärt mig sticka aviga, så ni förstås vilken nivå jag ligger på.... hehe
  • Ellieott


    Jag har sytt en lekfilt! Ett lapptäcke med lappar i olika material. Flärpar fastsydda, och mjuka leksaker som sticker upp. Fleece på baksidan, tunn stoppning inuti. Mycket uppskattad av min 4-månaders!
Svar på tråden Syjunta för gravida!