bellis79 skrev 2011-12-07 14:03:19 följande:
Vet ej vad som pågår i mig, jag är så sjukt trött, har mycket på jobb, saknar min familj o syskon som jag ser för sällan och så då han jag träffar, vi har det mysigt o bra men han är för stressad också på jobb vilket gör att samtalen per telefon är inte lika roliga o mysiga längre, sms trillar knappt in heller o jag som skriver mycket mysiga saker gör att jag blir helt noijg.. Har ingen anledning vad jag vet men allt som gör att jag reagerar på allt.
Givetvis säger jag inte sånt til honom, då får väl han panik o blir stressad men jag som inte har varit i en relation på länge o ingen som har barn o är skild, ska det vara så här vardagstrist??
Svårt o förklara vad jag menar.. att gå upp , äta , jobba, träna o sen stta i soffan ihop o se tv o sen sova om han inte hinner somna i soffan först, jag får fasiken panik..
Han har svårt o prata känslor så säger jag att jag är arg, lessen eller besviken eller så om jag har en sådan dag får mig o låta så negativ med..
jobbigt, att prata om kännslor kan vara jobbigt.