Hej!
Har samma symtom som du har TS, men det kan lika gärna vara mensen - är på dag 27 idag och vet inte riktigt när BIM är. Förra cykeln kom mensen på dag 25 (!) annars har jag haft ca 30-32 dagar emellan. Testade igår för att jag hade ett test hemma, men det var så klart negativt. Har/hade BIM alltså allt från i förrgår till om en vecka. :-S
Jag har ett barn sedan tidigare, och hon är drygt 4½ år. Har glömt en hel del hur det kändes, men jag kommer ihåg att jag hade molvärk (som om jag skulle få mens) ganska länge innan jag testade mig. Blev då gravid på andra försöket, och efter att ha blivit så besviken efter första försöket bestämde jag mig för att inte testa eller hoppas andra gången. Vi hade dessutom inte sex på ÄL-dagen ("för då föds barnet i december, och det är ju dumt" - fniss, som om man kunde ha lyxen att planera). Dock hade vi det dagen innan, och jag blev så klart gravid den månaden.
Kände inget annat än molvärk fram tills typ dag 36, då jag blev dålig i magen när vi var och handlade. Det var i närheten av jobbet som tur var.
Min sambo blev övertygad om att jag var gravid och köpte ett test som jag kunde ha hemma eftersom det var långhelg på gång (påsk). På morgonen dag 38 fick jag ett starkt plus!
Hade som sagt inga andra symtom innan jag plussade (och det var sent!), förutom diarré dag 36 och molvärken. Illamåendet kom 4 dagar efter att jag plussat och sen kom alla andra symtom.
Nu sitter jag här och väntar på BIM efter första försöket sen vi äntligen bestämde oss för att försöka få ett barn till (har pratat om det lääänge, men det har varit mkt annat runt omkring).
Var helt säker på att jag skulle få mens idag då jag hade lite extra molvärk igår, men ingenting kom idag, förutom lite ljusbruna flytningar. Liknar inte de jag brukar ha i början av mens. Har knappt varit inne på FL sen dottern var bebis, men kunde inte hålla mig borta nu när vi börjat försöka. Är så dum som tror att det ska ta sig snabbt denna gången också, för bara för det så tar det säkert lång tid.
Nä, nu ska jag gå och lägga mig och hoppas att mensen kommer snart (eller inte!) så att man åtminstone vet när man ska sätta igång med verkstan igen!