Aprilbebis 2012
Hej tjejer! Får jag hoppa in? Har BF 120424 och väntar barn nr 2
Hej tjejer! Får jag hoppa in? Har BF 120424 och väntar barn nr 2
Grästuva
Stötigt! Hela mitt inlägg försvann!
Gräsrtuva
Jag hatar iphone appendix. Officiellt. Återkommer
Hej tjejer!
Försöker ígen då :D
Grästuva: Glad jag kan bjuda på ett skratt. Tre gånger försökte jag men muppiga telefonen raderade bort allt, nästan iaf :D
Hemlig: Skoj att vi har samma BF. Har du också en sjövild bebis i magen. Min busar rundor så det skriker om det! :D
Här hemma diskuteras det för det mesta syskonvagnens varande eller inte. Hannah är 3.5 år när VIlda Tilda kommer så hon bör ju kunna gå själv men så sover hon ff ibland på dagarna och är inte så jätteförtjust i att gå.
Svårt. Ngn som har bra input i diskussionen?
I övrigt kommer vi inte köpa på oss alltför mkt. Har säckvis med kläder hemma, fast lite nytt ska skuttan få.
SKa sy två nya sparkdräkter i helgen tänkte jag.
Anime: Fy vad otäckt! "Tur" du är van. Jag hade fått frispel för jag har typ aldrig näsblod.
haahha samma som nyss typ.
Censur by Apple får en helt ny innebörd:D
Jäkligt skumt- för det har gått bra via appen innan och nu bara ballade den ur. SKummast var ju att den tog början på inläggen och postade, men sen fick det vara nog :D
Synd att raderingsfunktionen inte fanns på telefonen när man var yngre och fyllemessade folk! hahaha
Jag känner inget behov av föräldrakurs nu m nr 2. Men med 1an var det bra- även om
mkt bara var blaj. :-€
Absolut värda att gå på om man inte har barn sedan tidigare. Men nu känner jag inget behov o det var ju inte alltför mkt som jag kan känna att jag hade nytta av som förstagångsförälder.
Jag har en crescent vagn. Föregångaren till diva- det är en m-300.
Väldigt nöjd och ska man ha en vårbebis kommer det fungera bra. Det som är lite dumt är att kombivagnar inte har fullt liggsäd i sittdelen så att säga. Så när de ska sova så kan man fälla men benen förblir liksom i sittposition. Förstår du hur jag menar?
Min unge brydde sig inte, men andra barn kanske reagerar?
Hihi, ja