passar klänningen?
som rubriken lyder passar den min kroppsform(test knäppt för att ha den på bröllop)
som rubriken lyder passar den min kroppsform(test knäppt för att ha den på bröllop)
Nej.
Servetten framtill på bröstet skall den sitta där? Skall du vara brud el gäst?Har iofs sett finare klänningar mens maken är ju din o inte min
Bandet på klänningen och den höga midjan gör att blicken automatiskt dras till magpartiet och gör att magen ser lite större ut. Även fallet på kjolen lägger sig lite dumt över magens former och drar blickarna till sig.
Jag skulle istället försöka satsa på en klänning utan något band, med lägre midja, kanske en två-delad och med mönster antingen vid bysten eller i nederkanten av kjolen så att magen inte får all fokus.
Är man gravid och vill framhäva magen kan klänningen vara fin tycker jag men påen tjock person nej.
Jag tycker den är fin
Nej, den var varken fin eller smickrande.
Näe.
Jag är oxå rund och har en mage som gör att jag ser gravid ut så jag försöker klä mig så att den inte ska synas.
Det finns klänningar som sitter bättre än så där på oss större tjejer.
Nej det finns snyggare och dra in magen, bak med axlarna och ut med brösten ser nog vilken klänning som helst ut snyggare
Verkligen inte passande för ett bröllop.