Inlägg från: Anonym (Tjejer...) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Tjejer...)

    Lustig flickvän!

    Hon låter som mig då jag var yngre och inte orkade umgås med pojkvännen! För att jag inte var tillräckligt kär antar jag..

    Tycker du ska strunta helt i henne ett tag och se om hon verkligen vill umgås, eller så ger du igen med samma mynt om hon hör av sig.
    Det är inte kul att sitta i din sits.

    Däremot kan jag inte hålla med folk om att "du är för på". För i helvete, om man är tillsammans och älskar varandra

    som ni verkar säga att ni gör, då cvill man väl också vara med varandra så mycket som möjligt!?  Det är väl det normala....

  • Anonym (Tjejer...)
    FreddeG skrev 2011-09-01 18:19:22 följande:

    Jag känner starka känslor för henne.
    Man kan försvara mycket men man vet ju inte varför allt händer. Hon har som sagt vuxen acne som gör att hon får allvargliga magkramper och denna vecka har hon mens. Och menvärk + magsmärtorna hon får av roacuttan gör att hon vill lägga sig ner och dö.

    Hon har berättat om att hon har låg självkänsla, tänker sig inte för. Att hon är lite ego och självständig av sig. Hon mår skitdåligt över att hon har sårat mig. Hon säger att hon borde inte ha realtioner över huvudtaget. Hennes för realtion som varade ca 1 år var att hon och hennes förra kille bara sågs på helgerna pga han jobbade.

    Hon säger själv att det hon har gjort är oförlåtligt och tycker att hon inte hon duger åt mig att jag förtjänar bättre. Hon har alltid haft svårt att höra av sig till folk i allmänhet. Hon gllmmer ibland bort att höra av sig till polare och dylikt. Hon har berätta saker om hennes bardom man får blir mörkräd av och dom enda som vet om det är hennes föräldrar och jag. Och säger att hon inte kännt så hör äkta för nån. Hon känner att hon tycker vi borde göra slut för att hon sårat mig så mycket. Det är en stark tjej som inte gråter för nåt men när man pratar om att göra slut så får hon tårar i ögonen. Men inte på det sättet att: nej nej snälla gör inte slut. Utan att hon vet varför det har hänt och hon är orsaken och förstår om det tar slut.

    Nu låter det säkert som jag försvara henne men säger bara endel fakt. Visst, det förklarar säkert inte hennes bettende men men.  


    Antingen är hon en jävla dramaqueen, eller så tvekar hon på erat förhållande. Hon vill ju hela tiden ha bekräftelse samtidigt dsom hon tydligt visar att hon inte har någon lust att ta emot den.
    Hon vet att du älskar henne och därför blir det tråkigt för henne,. Det du ska göra är att skita i henne helt. om det är meningen att de ska vara ni, så kommer hon också att visa det den du slutat visa att hon är så jävla viktig.

    Du är ju helt jävla lost i tjejen, och låter dig själv behandlas som skit utav henne. Förstår du inte att du bara är en axel att gråta mot? Utnyttjad blir du, av henne och hennes ego.

    Skit i henne som sagt! Det mår DU bäst av. Det är inte roligt att sitta helt nerkärad i någon och knappt få ett uns tillbaka. ge inte upp hela dig själv på grund av henne.
Svar på tråden Lustig flickvän!