Svagt plus eller spökstreck - Tråden för oss som behöver hjälp att analysera svaga graviditetstester
Som ni säkert minns så i dec sa gubben att han ville vänta. Sen efter jag slutade tjata om test så verkade de släppa. Sen i förrgår så drog han ut den!
(dag 26 så det skulle ändå inte kunna bli nått) Jag frågade varför och han sa först jag vet inte. Sen hade vi en lååång diskution igår och då sa han att han inte ville och att om jag skulle vara gravid skulle vara det värsta som kunde hända just nu! 


Louise: tempen går upp ett par dar efter äl. Först får man pos ältest, sen släpper ägget inom 48 timmar, sen dröjer det ytterligare ett-två dygn så ökar tempen fram till nån dag innan mens. Min dröjde till dag 3 på mensen så det e lite olika..
Jennie: woooohoooo!!!! Grattis!! Men tro inte du får lämna tråden för det! ;)
Mensen börjar ta slut nu, undra om jag får äl denna månaden..? Ska inte testa iaf, låter ödet styra! ;)
Man kan ju hoppas! :)) mannen säger att han hade blivit glad om vi blev gravida, alltså om ödet gör det så. Det är just det att PLANERA som han inte är redo för så... Jag förlitar mig på ödet! :))
Nu skrev jag inte hela... Han säger att han hade blivit så glad om vi kunnat bli gravida av oss själva såklart!
Leonie: jag ser också ett streck!! :)
Hoppas2012: tack vännen! Hur går det för dig?