Juni-barn
GODA nyheter från mig kommer här
En hysteriskt hoppande och studsande sak i min mage som flyttades fram ytterligare till 11+5 idag! Kan tro att den ska bli höjdhoppare när den blir stor som den höll på! Hjärtat slog som det skulle och allt såg kanon ut! Rättså slut av oro gick vi och fikade jag och sambon och bara flinade
. Gick och njöt hos frissan och blev fin och sedan shoppade jag byxor, tights och två tröjor, nu ska det äntligen bli bekvämt tack och lov! Så imrogon blir det mammabrallor på och knata in till chefen och ge honom lite huvudbry, tjohooo!!! NU SKA JAG NJUUUTA!!! Jag ska bli mamma i sommar...holy shit!
Skruttens mamma: läskigt! Men så skönt att allt såg bra ut! Puh!
Conda: hur har det gått????
Mor76: Grattis till bra reslutat och livlig liten sak där inne...helt galet hur mkt dom kan röra sig!! Är sur på mig själv att jag inte hade sinnesnärvaro nog att filma!
. Idag sitter jag i mina nya fina gravjeans på jobbet och för första gången på LÄNGE är det inte obehagligt, bara mjukt och skönt! Vilken lättnad! Ska bertta för chefen idag men kommer inte säga det till gud och hela världen utan dom som undrar får väl fråga, tar det lite piano liksom. Gillar inte att vara i centrum så mkt.
han vill bara uppmuntra mig och skja lite och så mara morrar jag tillbaka, stackarn! Men han är också så omtänksam och go...och engagerad! Har också kännt mig så trött det sista, jag är väl lite sen med gravtröttheten kan jag tänka mig, haha! Inte så glad heller alla dagar men så är det väl?! Jag mumsar på novalucol och det funkar rätt bra men att dricka mäjölk funkar nästan bättre. Feta mjölkprodukter lägger sig tydligen som ett lock över om jag förstått rätt. Men jag dricker lättmjölk och det funkar fint.