Vintervantar från Lindex och likn. Är det bara skit eller?
Ja som sagt, funderar på ett par vintervantar från typ Lindex eller liknande affärer, åtminstone som extravantar men om det bara är skit så slänger man ju pengarna i sjön
Erfarenheter?
Ja som sagt, funderar på ett par vintervantar från typ Lindex eller liknande affärer, åtminstone som extravantar men om det bara är skit så slänger man ju pengarna i sjön
Erfarenheter?
Inte alls skit enligt mig.
beror väl på...finns väl två olika minst på lindex o ena märket e bar enligt mig.kommer bara inte ihåg vilket :-P men det lite dyrare iallafall...
Beror väl på vad man vill att vanten ska tåla, Betalar gärna lite extra för ett par vantar som är vattentäta och andas och dessutom håller mina barns händer varma. Samma som med ytterkläder över lag, även vinterkängor.
aha på loppisar men då lär man ju va ute först typ, skulle ju tro
att reima går som smör i skolsken på loppisar
Hade faktist extravantar från hm förra året, de var faktist över förväntan. Killarna valde de över pop vantarna. De satt bättre över overallen och hade ett spänne över handleden.
I år kör vi isbjörn, de sitter jättebra på!
Vad kostar Isbjörn på ett ungefär?
Tror 349 om jag inte minns helt tokigt.
Jag har provat olika vantar till sonen, han fryser lätt om händerna, det enda som faktiskt hållit måttet är Hestra med ull i, de både håller värmen och står emot väta förvånadsvärt bra. Jag tycker det är värt att lägga 300:- på ett par vantar, extra vantar har vi inte, har aldrig behövts då de vantar han har aldrig blir blöta igenom. smutsiga blir dom men det är sak samma, bara att torka av dom.
Har tyvärr inte sett årets hm vantar så kan inte avgöra. Tyckte de vi hade kändes tunna, men killarna frös inte. Däremot blev de kalla i pop, de blev stela i kylan också. Är det lätt att röra sig i en vante så håller de nog värmen bättre.
Jag har tre par vantar var till kidsen i år. Inte för att jag tror att de kommer bli blöta i isbjörn, men om man glömmer ett par i bilen eller hemma så ligger det två par på hyllan hängslen och livrem
åhlens tyycker jag e bra annars men vet inte vad de kostar då det min mamma soim handlar där :-P